
Operačné stredisko ZZS SR v auguste zapísalo do registra ďalších 67 automatických externých defibrilátorov (AED). V ôsmom mesiaci tohto roka bolo AED použité v 96 prípadoch. Do nemocníc ambulancie ZZS následne previezli 16 pacientov po použití defibrilátora.
Pri rozhodovaní o najvhodnejšom AED je potrebné brať do úvahy viac faktorov a okolností. Pomôcť vám môže náš prehľad AED registrovaných na Slovensku, ktorý nájdete tu. Závisí hlavne od toho, kde bude umiestnený, kto bude mať k nemu prístup, akú má ergonómiu, stupeň ochrany, výdrž batérie, ostatné technické parametre, akými jazykmi komunikuje, ako rýchlo dokáže vykonávať jednotlivé akcie, akú má životnosť a pod.
Všetky ďalšie dôležité informácie a odpovede na otázky o problematike AED pod jednou strechou nájdete aj na našom tematickom webe: https://aed.155.sk/ .